Menu:

Chata s bazénem

Móda chat ještě pochopitelně není u konce. Je jasné, že v minulých letech byl zaznamenaný jakýsi boom s chatami různého druhu, nicméně i dnes jsou chaty značně využívané. Lidé sem jezdí především za odpočinkem a relaxací. Ve městě, které je přeplněno lidmi a většinou ani nenabídne čisté ovzduší, najdeme možnosti odpočinku jen dost složitě. Pokud si ale koupíte chatu či chalupu někde na venkově, můžete svůj organismus úspěšně regenerovat mnohem rychleji jak po fyzické, tak i psychické stránce.

Když se k takové chatě navíc koupí hezký bazén, je pohoda znát. Laminátové bazény se dají koupit ve spoustě různých variant a u chaty jim bezesporu bude dobře. Když si vybíráme druhy bazénů, musíme logicky myslet na místo, kde bazén bude. I tento fakt ovlivňuje v mnohém to, který z bazénů si koupíme. Jestliže si chceme zakoupit zapuštěný bazén, měli bychom mít přesně určené místo, kam tento bazén bude dán. Jedná se prakticky o velký stavební zásah do exteriéru zahrady, který zahrnuje nejen vykopání jámy pro bazén, ale i vybetonování celého prostrou a následné zasazení bazénu. Naopak nadzemní bazén je maximálním způsobem skladný a lze jej dát do kterékoli části zahrady. Před zimou se tento bazén jednoduše odstraní a pak se vytáhne až na letní období, kdy se v bazénu dá opět koupat.

Výbornou volbou se může jevit i zastřešení bazénů, které se značně různí. Být ovšem může i u bazénů zapuštěných i u bazénů, které jsou nadzemní. Na www.albixon.cz si můžete najít zastřešení na váš bazén a pak jej nechat realizovat. U chat se mnohem častěji volí spíše zastřešení pro bazény nadzemní, jež se přes zimu spíše schovávají, aby nedošlo k jejich krádežím. Opačně provozovatelé větších hotelů a penzionů spíše sáhnou po zastřešení na pevné bazény pod úrovní povrchu země. Ty jsou venku po celou sezonu a některé v zimě i fungují.

22. 02. 2013