Menu:

Dovolená v Krkonoších

Jestliže patříte k patriotům a rádi nacházíte nová kouzla rodné krajiny, pak nepřestávejte číst. Názory v tom, kde že je u nás nejlépe se velmi liší, často v závislosti na tom, kdo se kde narodil. Každý si myslí, že nejkrásnější místo je právě to jeho. Nicméně i v tomto moři hemžícím se argumenty proč jet tam či onam plavou opravdu větší ryby. Mezi giganty České republiky, které se vyplatí navštívit, patří jednoznačně Krkonoše. Naše nejvyšší pohoří oplývající mnoha krásami. Domov endemických druhů rostlin i živočichů. Jedná se o pohoří opravdu rozsáhlé a tak se nabízí otázka kde začít? Mým osobním tipem je malebná horská obec Paseky nad Jizerou. Najdete ji v okrese Semily v Libereckém kraji na pomezí Krkonoš a Jizerských hor.

Proč právě tady? Jedná se o klidnou rekreační oblast, která nabízí čerstvý vzduch, zpěv ptáků, šumění stromů a milou, pohostinnou povahu zdejších obyvatel. Historie obce sahá pravděpodobně až do šestnáctého století, nejstarší záznam o tomto místě pochází z roku 1654. Původní obživu obyvatelstva zařizovaly sklářské hutě, těžba stříbra v neposlední řadě tkalcovství. Milovníci památek si zde přijdou na své. K vidění je Kostel svatého Václava, Kaplička Nejsvětější trojice, nebo například Havírenský mlýn. Pakliže vás popis tohoto kouzelného kousku Krkonoš upoutal, stačí si na internetu najít ubytování Paseky nad Jizerou a vyrazit.

Protože se jedná o turisticky oblíbenou oblast, s noclehem nebývá problém. Pravděpodobně nejvíce se vyskytující spojení, které naleznete je “penzion Paseky nad Jizerou“. Rodinné penziony jsou tady mnohem častější, než megalomanské hotely, které se ve větších městech předhánějí v počtu hvězdiček. Servis služeb je na vysoké úrovni za rozumné české ceny. Jde o ideální místo, kde trávit dovolenou s partnerem, nebo s celou rodinou.

13. 07. 2012