Menu:

Město Rokytnice nad Jizerou

Krkonoše představují naše nejvyšší pohoří, což je pochopitelně láká velké množství lidí k jejich návštěvě. Hledáte-li některou z lokalit v Krkonoších, která nabídne skvělé možnosti ubytování, tak rozhodně není od věci spolehnout se na obec Rokytnice nad Jizerou, kde se lze ubytovat hned na několika různých místech.

Určitě je třeba říct, že velmi dobrou volbou ubytování Rokytnice nad Jizerou je zejména Sporthotel Bohemia, který nabídne velmi zajímavé možnosti ubytování v luxusním duchu. Pokud se tedy v tomto hotelu ubytujete, určitě byste měli využít velmi příjemných možností procházek třeba právě po Rokytnici nad Jizerou. Určitě není od věci zjistit si, kam je možné právě v Rokytnici nad Jizerou vyrazit.

Základem pro každý výlet do Rokytnice nad Jizerou je určitě místní centrum. Nachází se tady radnice, která je sídlem místního úřadu. Tato radnice je jednou z historických budov, jelikož k jejímu postavení došlo již v roce 1903. Co se týká vzhledu této budovy, je zapotřebí říct, že se jedná o secesní budovu. Rokytnice nad Jizerou je při pohledu z věže této budovy jako na dlani, jelikož tato věž měří plných 37 metrů. V minulosti se v této radnici nacházela obecní knihovna, spořitelna a také dokonce ještě byt. Mimo radnici je možné v Rokytnici nad Jizerou najít ještě další poměrně zajímavé stavby, které určitě stojí za zhlédnutí. Jmenovat bychom mohli třeba takový kostel sv. Michaela. Ten vznikl přímo na místě, kde stál v minulosti velmi malý protestantský kostelík, jenž byl vyroben vyloženě ze dřeva. K jeho stavbě došlo již v roce 1598. Kostel v dnešní podobě byl postaven až v roce 1758. Pokud se vydáte přímo dovnitř do kostela, tak zjistíte, že jeho interiér je ryze v klasicistním duchu.

Pokud již zvolíte levné ubytování Rokytnice nad Jizerou, tak rozhodně není od věci prozkoumat i velmi blízké okolí této obce. Skvělou volbou je třeba procházka k rokytnických kapličkám. Těch ocelkem pět. Pěkná je procházka třeba ke kapličce, která se nachází přímo na Kostelním kopci. Ke stavbě původní kapličky na tomto kopci došlo již v roce 1724, nicméně ta byla zbourána a ještě v 18. století byla na jejím místě postavena kaplička nová zděná. Vydat se ale lze třeba i ke druhé kapličce, která se nachází nedaleko zdejšího hřiště. Právě v těchto místech byly točeny některé scény z velmi známého filmu Krakonoš a lyžníci, což mnozí ví, a právě proto sem vedou jejich kroky.

23. 11. 2011