Menu:

Na kolech v Krkonoších

Naše nejvyšší pohoří doslova vábí po zimě mnohé milovníky jízdy na kolech. Ti si mohou užívat jízdy v mnoha střediscích, z nichž vyrážejí cyklostezky. Vydat se mohou zájemci kamkoli, kde se nachází právě stezky určené pro vyznavače jízdy na kolech. Když bychom měli mluvit o některých ze známých cyklostezek, pak jednou z nich je ta vedoucí okolo lanovky u Jánských lázní.

Zatímco v zimním období tady mohou zájemci brázdit sjezdové tratě, když není sníh, slouží horní stanice lanovky jako nejlepší výchozí místo pro cyklotrasy. I známý servis kol Praha upozorňuje na tuto a další cyklostezky nacházející se v Krkonoších a tepoucích Krkonošským národním parkem. Pro ty, kteří spíše holdují adrenalinu, je určený Černodolský sjezd. Z Černé Hory se mohou cyklisté spustit do údolí a užít si nejen samotného okolí, ale i velké rychlosti. Vhodným výchozím bodem je mimo jiné i Pec pod Sněžkou. Odtud se lze svézt lanovkou na Hnědou horu a odtud potom dolů. Není nutné jezdit na kole namáhavě do kopce, ale lze využít služeb lanovek a cyklobusů. Ty vás vyvezou na vyšší body a odtud již není nutné nijak dravě šlapat do pedálů. Jestli vám testovací centrum kol Praha půjčí kolo, můžete vyzkoušet i vynikající moderní celoodpružené rámy, s nimiž je jízda mnohem pohodlnější a vy necítíte na kole prakticky žádný kámen a celkové terénní nerovnosti.

Krkonoše určitě mají cyklistům co nabídnout a krásy místních cyklostezek je ideální objevit individuálně. Před jízdou na kole není od věci navštívit www.dawe-sport.cz, kde si můžete nechat poté prohlédnout vaše kolo a připravit jej na skvělou jízdu. Kvalitní příprava kola na jakékoli cyklotoulky by měla být jistě nasnadě a lidé by si měli dávat pozor na to, v jakém technickém stavu se jejich kolo nachází. Nejen náročné trasy vyžadují stoprocentní připravenost.

25. 12. 2012