Menu:

Oblečení na lyže

Chystáte se na lyže do Krkonoš a zjistili jste, že vaše oblečení nemá již dávno nic společného s kvalitním lyžařským vybavením? Možná je na čase se poohlédnout po kvalitním funkčním oblečení, které vám celodenní lyžování a vůbec celý pobyt mnohonásobně zpříjemní. S kvalitní bundou, kalhotami na sjezd a funkční první i druhou vrstvou budete neustále v teple a suchu a strávíte celé dny sportováním na vrcholcích hor. Vybírat můžete ze zboží různých značek a designů, podstatné je však to, aby byl zakoupený materiál skutečně vysoké kvality. Mnohdy pomohou při výběru recenze nebo doporučení známých.

Velmi oblíbeným doplňkem lyžařského vybavení jsou lyžařské kukly. Kukly chrání pokožku hlavy, uši a dle jejího typu i tváře, nos a ústa před chladem a mrazem. Pevně hlavu obepínají a stávají se tak dobrým podkladem pro helmu, která je na sjezdovkách nutností. Lyžařské kukly se vyrábí z fleecu a z pravidla nahrazují klasické čepice a šátky na krk. Kukla velmi dobře hřeje a nepropustí žádný vítr ani mráz. Některým lyžařům však její pevnost vadí a raději zůstávají věrni šátkům a jiným pokrývkám hlavy.

Velmi dobrým sportovním doplňkem je multifunkční šátek. Můžete ho používat jako čepici, čelenku, šátek na krk nebo dokonce potítko či gumičku na vlasy. Dle způsobu uvázání získáte různé možnosti použití šátku, ať už z něj vytvoříte šátek pirát, šátek sahara, rozšířenou čelenku, nákrčník či kuklu. Multifunkční šátek je vyroben z funkčního polyesterového materiálu CoolMax® Extreme, což znamená, že šátek mnohem rychleji odvede pot. Šije se ve velkém množství designů a barev, určitě si tedy vyberete svého favorita.

23. 08. 2012