Menu:

Ubytování v Krkonoších

Kdo se jednou rozhodne pro pobyt v Krkonoších, určitě neudělá špatně. Toto nejznámější a také nejvyšší pohoří naší země je schopno nabídnout velké množství různých lokalit, které stojí za návštěvu a rozhodně by je nikdo při své dovolené neměl vynechat. Zmapujme si tedy některé základní lokality, které stojí jak za výlet, tak pochopitelně za návštěvu třeba i z toho důvodu, že zde lze najít adrenalin.

Základem kvalitního pobytu v Krkonoších je určitě velmi kvalitní a spolehlivé ubytování. To nabízí třeba takový Sporthotel Bohemia. Ubytování Rokytnice nad Jizerou v tomto hotelu rozhodně stojí zato. Je zapotřebí říct, že tento hotel je velmi dobrou volbou jak pro ubytování třeba dvou lidí, tak i třeba pro ubytování rodin s dětmi. Je nutné poznamenat, že ve Sporthotelu Bohemia je možné využít celého patra, které je určené přímo pro různé aktivity s dětmi. Ideální je třeba hraní virtuálního pinballu anebo hraní virtuálního bowlingu.

Samozřejmostí jsou ovšem i mnohé jiné hry, mezi které patří šipky a také stolní fotbálek. Rokytnice nad Jizerou mimo jiné také nabízí skvělé možnosti z hlediska adrenalinových aktivit a také výletů. Jestliže se podíváme přímo na některé adrenalinové aktivity, tak bychom mohli začít třeba sjížděním řeky Jizery. Pohled z raftu je naprosto jedinečný a není také problém využít i některých jiných lodí ke sjezdu této řeky. Z adrenalinových aktivit bychom měli jmenovat také mimo jiné možnosti paraglidingu a rogalové létání, které se uskutečňuje z Lysé hory. Zapomenout nelze ani na travní lyžování, jež si získalo v posledních letech poměrně silnou základnu.

Jestliže tedy člověk zvolí levné ubytování Rokytnice nad Jizerou, tak také nebude litovat této lokality i z hlediska toho, že jde o naprosto jedinečný výchozí bod pro podnikání pěších túr. Využít je především možné lanové dráhy, která je schopna převézt jak pěší turisty, tak i milovníky jízdy na kole. Vydat se lze mimo jiné také třeba do Harrachova, který rozhodně není nijak daleko. Harrachov láká třeba možností návštěvy Hornického muzea, které je skvělou volbou pro každého milovníka historie, která může a nemusí být spjata třeba s hornictvím jako takovým. Velmi poutavé je také místní Ski muzeum, v němž jsou k dispozici mimo jiné také i exponáty z dob, kdy bylo sjezdové lyžování prakticky ještě v plenkách. Poutavé jsou již jen samotné skokanské můstky, které ční nad Harrachovem.

23. 11. 2011