Menu:

Výlety z Rokytnice nad Jizerou

Jednou z hodně známých krkonošských obcí je určitě Rokytnice nad Jizerou. Tato obec se vyznačuje velmi příhodnou polohou, jelikož právě odsud je možné navštívit ty nejkrásnější lokality, které naše nejvyšší pohoří umí nabídnout. Určitě není od věci se podívat na to, o jaké lokality se jedná.

Prvním výletem by mohl být třeba turistický výšlap do lokality Strážník-Skála. Tato destinace se nachází přímo nad samotnou Rokytnící nad Jizerou a pokud se sem vydáte, tak vám budou odměnou překrásné výhledy do okolí a zejména na samotnou Rokytnici nad Jizerou. Pokud se rozhodnete pro ubytování Rokytnice nad Jizerou, tak rozhodně na tuto vyhlídku nebudete mít daleko. Vyjít se sem dá i s dětmi. Nadmořská výška tohoto kopce činí 777 metrů nad mořem. Máte-li raději třeba některé klasické přírodní krásy třeba vodního charakteru, pak je velmi zajímavým nápadem třeba túra k Huťskému vodopádu. Ten je napájen přímo místním huťským potokem. Jeho pramen se nachází hned pod chatou Dvoračky a voda na vodopádu padá z úctyhodné výšky celých dvaceti metrů. Místo vodopádu bylo v minulosti značně vyhledávané i díky tomu, že tu sídlila restaurace.

Dnes je možné posedět třeba v horské chatě Dvoračky. Z Rokytnice nad Jizerou se sem dá určitě pěšky vydat a podívat se třeba na zmiňovaný vodopád. Chata Dvoračky se nachází v nadmořské výšce 1 140 metrů a leží přímo mezi dvěma známými lokalitami, jimiž jsou jednak Kotel a jednak Lysá hora. Původně se jednalo o klasickou zemědělskou usedlost, díky které byla obdělávána okolní pole a louky. Postupem času ovšem tato osada vyrostla v pekárnu a také restauraci, která se může chlubit skvělou domácí tradiční kuchyní a také mnohými horskými specialitami, které není možné koupit často nikde jinde. V minulosti se kolem chaty Dvoračky vinula známá obchodní cesta.

Pokud potřebujete bydlet v Krkonoších, tak není problém také zvolit levné ubytování Rokytnice nad Jizerou v podobě Sporthotelu Bohemia, který nabídne mimo jiné i další možnosti výletů do okolí. Zajímavý je také výlet na Voseckou boudu, která leží v nadmořské výšce 1270 metrů nad mořem. Vosecká bouda byla postavena již v první polovině 18. století a jde o objekt, který původně sloužil vyloženě pro samotné dřevaře. Postupem času se ovšem z tohoto objektu stala prosperující restaurace. Není problém se tady také ubytovat a prožít dovolenou třeba právě tady.

23. 11. 2011